Naujienos

07.12.2020

Kreipimasis dėl priemonių šalies turizmo sektoriui gelbėti

Pandemija Lietuvos turizmo sektoriui smogė skaudžiausiai. Pavasarį kelis mėnesius sienos buvo visiškai uždarytos ir nebuvo galima nei išvykti iš mūsų šalies, nei į ją atvykti. Vasarą situacija buvo geresnė tik vietinio turizmo sektoriui: iš esmės neturėdami galimybės išvykti iš šalies toliau nei Baltijos burbulas, Lietuvos gyventojai padėjo atsigauti Palangai, Neringai, Druskininkams, Birštonui, ir kitoms šalies vietovėms bei jose esančioms apgyvendinimo įstaigoms. Visgi, didžiuosiuose miestuose esantys aukštesnės klasės viešbučiai ir toliau stovėjo beveik visiškai tušti.

Plačiau

03.12.2020

Turizmo atstovai prašo leisti koronaviruso testus atlikti oro uostuose, Veryga tikina, kad nereiktų taip skatinti keliauti

„Į Sveikatos apsaugos ministeriją ir ekstremalių situacijų valdymo centrą kelionių organizatorių vardu jau kreipėmės kovo pradžioje, kad tokia galimybė Lietuvos gyventojams turi būti suteikta, kad jie galėtų pasidaryti netrukdomai testą ir gautų sertifikatą, kad šiuo metu neturi užkrato arba jau turi imunitetą. Šie dalykai yra mūsų šios realybės keliavimo dokumentas. To tikrai reikia. Ir kuo mes paprastesnį mechanizmą padarysime, tuo greičiau suvaldysime pandemiją“, – tikina NTVA prezidentė Žydrė Gavelienė.

Plačiau

01.12.2020

Kelionių agentūroms ir organizatoriams gręsia licenzijų praradimas

NTVA prezidentė Žydrė Gavelienė verslo dienraščiui "Verslo žinios" įvardija vieną iš aktualių problemų. Vėluojant valstybės subsidijoms, virš pandemijos traiškomų kelionių organizatorių ir kelionių agentūrų galvų susitvenkė nauja grėsmė – daliai gresia netekti licencijų dėl to, kad veiklai tapus nuostolinga nebepakanka nuosavo kapitalo. Ekonomikos ministerija ramina siūlysianti pritaikyti išimtį ir laikinai atidėti šios prievolės taikymą.

Plačiau

27.11.2020

Pamokos lietuviams iš JAV: kitais metais kelionės grįš, bet bus visai kitokios

Jau kitų metų pavasarį turizmas pradės atsigauti – jeigu tik bus pradėta sėkmingai skiepyti žmones. „Kelionių kalėjime“ buvę turistai leisis ieškoti naujų patirčių, naujų vietų. JAV turizmo ekspertas Paulas Cohenas prognozuoja, kad visame pasaulyje įvyks „turizmo perkrovimas“, ir čia Lietuva gali neblogai išlošti.

Plačiau

23.11.2020

Turizmo specialistai nenuleidžia rankų: ištikus krizei, kelia savo kvalifikaciją

Kelionių organizavimo sektoriaus atstovams skirtame mokymų cikle, kurį sudarė 15 virtualių seminarų, dalyvavo daugiau kaip 2200 kelionių organizavimo sektoriaus darbuotojų iš visos Lietuvos. Dar svarbiau, kad visa mokymų medžiaga iki šių metų pabaigos bus nemokamai prieinama visiems turizmo sektoriaus dalyviams. Tereikės apsilankyti NTVA svetainėje ir  užsiregistruoti bei skirti laiko internetu vykusių mokymų įrašų peržiūrai.

Plačiau

27.10.2020

Ž. Gavelienė: valdžia netesėjo turizmo verslui duotų pažadų

„Turizmo verslas gyvena labai susispaudęs. Iš paskutiniųjų siekia išsaugoti darbo jėgą, ieško naujų sprendimų. Tačiau realybė tokia, kad darbuotojų skaičius jau sumažėjo apie 40%, iš tų, kurie liko dirbti, virš 50% yra prastovose. Realybė labai sudėtinga. Įmonių pajamos kelionių organizavimo versle yra sumažėjusios 95%“, – interviu VŽ kalba Ž.Gavelienė.

Plačiau