Atgal į naujienas

įkelta

Šeštadienis, Gruodžio 03, 2020

PASIDALINTI

AUTORIUS

LRT.LT

Turizmo atstovai prašo leisti koronaviruso testus atlikti oro uostuose, Veryga tikina, kad nereiktų taip skatinti keliauti

Vis daugiau pasaulio valstybių taiko praktiką oro transportu keliaujančiuosius dėl koronaviruso testuoti pačiuose oro uostuose. Lietuvos turizmo sektorius ir oro uostai tokios galimybės sveikatos specialistų prašo jau nuo pavasario, tačiau iki šiol jokio atsakymo negauna.

Pasak šalies oro uostų atstovo Henriko Armoškos-Eismonto, testams prieš pat skrydį, ar tik nusileidus poreikį išreiškia vis daugiau keliautojų. Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atkerta, kad dabar svarbu riboti judėjimą, o ne jį skatinti.

Koronaviruso testas atliekamas prieš skrendant ar tik atskridus – tokia dabar keliautojų kasdienybė. Šiuo metu vykstant į kai kurias Europos Sąjungos ar kitas pasaulio šalis būtina turėti ne anksčiau kaip prieš 3 ar 2 paras atliktą testą, kurio atsakymas turi būti neigiamas. Dėl to vis daugiau pasaulio oro uostų patys testuoja keleivius. Skaityti lrt.lt

įkelta

Šeštadienis, Gruodžio 03, 2020

PASIDALINTI

AUTORIUS

LRT.LT

Daugiau naujienų

VISOS PUBLIKACIJOS

07.12.2020

Kreipimasis dėl priemonių šalies turizmo sektoriui gelbėti

Pandemija Lietuvos turizmo sektoriui smogė skaudžiausiai. Pavasarį kelis mėnesius sienos buvo visiškai uždarytos ir nebuvo galima nei išvykti iš mūsų šalies, nei į ją atvykti. Vasarą situacija buvo geresnė tik vietinio turizmo sektoriui: iš esmės neturėdami galimybės išvykti iš šalies toliau nei Baltijos burbulas, Lietuvos gyventojai padėjo atsigauti Palangai, Neringai, Druskininkams, Birštonui, ir kitoms šalies vietovėms bei jose esančioms apgyvendinimo įstaigoms. Visgi, didžiuosiuose miestuose esantys aukštesnės klasės viešbučiai ir toliau stovėjo beveik visiškai tušti.

Plačiau

01.12.2020

Kelionių agentūroms ir organizatoriams gręsia licenzijų praradimas

NTVA prezidentė Žydrė Gavelienė verslo dienraščiui "Verslo žinios" įvardija vieną iš aktualių problemų. Vėluojant valstybės subsidijoms, virš pandemijos traiškomų kelionių organizatorių ir kelionių agentūrų galvų susitvenkė nauja grėsmė – daliai gresia netekti licencijų dėl to, kad veiklai tapus nuostolinga nebepakanka nuosavo kapitalo. Ekonomikos ministerija ramina siūlysianti pritaikyti išimtį ir laikinai atidėti šios prievolės taikymą.

Plačiau

27.11.2020

Pamokos lietuviams iš JAV: kitais metais kelionės grįš, bet bus visai kitokios

Jau kitų metų pavasarį turizmas pradės atsigauti – jeigu tik bus pradėta sėkmingai skiepyti žmones. „Kelionių kalėjime“ buvę turistai leisis ieškoti naujų patirčių, naujų vietų. JAV turizmo ekspertas Paulas Cohenas prognozuoja, kad visame pasaulyje įvyks „turizmo perkrovimas“, ir čia Lietuva gali neblogai išlošti.

Plačiau

23.11.2020

Turizmo specialistai nenuleidžia rankų: ištikus krizei, kelia savo kvalifikaciją

Kelionių organizavimo sektoriaus atstovams skirtame mokymų cikle, kurį sudarė 15 virtualių seminarų, dalyvavo daugiau kaip 2200 kelionių organizavimo sektoriaus darbuotojų iš visos Lietuvos. Dar svarbiau, kad visa mokymų medžiaga iki šių metų pabaigos bus nemokamai prieinama visiems turizmo sektoriaus dalyviams. Tereikės apsilankyti NTVA svetainėje ir  užsiregistruoti bei skirti laiko internetu vykusių mokymų įrašų peržiūrai.

Plačiau