Atgal į naujienas

įkelta

Trečiadienis, Lapkričio 23, 2020

PASIDALINTI

Turizmo specialistai nenuleidžia rankų: ištikus krizei, kelia savo kvalifikaciją

Koronaviruso pandemija visus užklupo netikėtai, o turizmo ir kelionių organizavimo sektorius patyrė bene didžiausių sunkumų. Visos suplanuotos kelionės atšauktos, pajamos krito net 90 proc., o užuot organizavę keliones, specialistai turėjo persiorientuoti į ateities turizmo verslo planavimą.

Visgi kiekvienoje sudėtingoje situacijoje galima įžvelgti ir galimybių, ne išimtis ir ši. Tikriausiai nebuvo geresnio laiko ir galimybių investuoti į savo kvalifikaciją – turizmas anksčiau ar vėliau atsigaus, žmonės vėl keliaus savo svajonių kryptimis, o turizmo specialistai pasitiks klientus pakėlę savo kompetenciją.

Kaip tik tokią mokymosi galimybę š. m. rugpjūčio – lapkričio mėnesiais suteikė Nacionalinė turizmo verslo asociacija (NTVA). Kelionių organizavimo sektoriaus atstovams skirtame mokymų cikle, kurį sudarė 15 virtualių seminarų, dalyvavo daugiau kaip 2200 kelionių organizavimo sektoriaus darbuotojų iš visos Lietuvos.

Dar svarbiau, kad visa mokymų medžiaga iki šių metų pabaigos bus nemokamai prieinama visiems turizmo sektoriaus dalyviams. Tereikės apsilankyti NTVA svetainėje ir  užsiregistruoti bei skirti laiko internetu vykusių mokymų įrašų peržiūrai.

„Šie seminarai – tai ne tik mokymų ciklas, bet ir galimybė bent virtualiai susitikti šalies turizmo bendruomenei. Juk taip svarbu šiuo Lietuvai ir turizmo verslui sunkiu periodu bendrauti, nors ir virtualiai, ieškoti sprendimų veiklos atnaujinimui po pandemijos. Mes galime vieni kitiems padėti – mokymais, diskusijomis ir tiesiog galimybe suprasti, kad esame ne vieni“ – sako Žydrė Gavelienė, NTVA prezidentė.

Galimybę pakviesti turizmo specialistus kelti kvalifikaciją NTVA gavo laimėjusi Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros skelbtą konkursą pagal priemonę „Turizmo inovacija“. Mokymų ciklą sudarė 15 virtualių seminarų, kuriuose patirtimi dalinosi geriausi darbo planavimo, skaitmeninimo, komunikacijos ir paslaugų eksporto specialistai. Visas ciklas buvo suskaidytas į 4 atskirus teminius blokus.

Pirmoji tema – verslo skaitmenizacija – buvo skirta aptarti pardavimus ir bendravimą su klientais naudojant skaitmenines platformas, taip pat prekės ženklo kūrimą, istorijų pasakojimą skaitmeninėje erdvėje ir pan. Antroji tema – eksporto akademija – buvo orientuota į tikslinių rinkų pažinimą atvykstamojo turizmo įmonėms ir užsienio šalių turizmo produktų pristatymą išvykstamojo turizmo specialistams.

Trečioji tema – verslo teisinis ir administracinis reglamentavimas – padėjo ieškoti būdų efektyviam darbo organizavimui nuotoliniu būdu. Ketvirtoji tema – kompiuterinis raštingumas – skatino įdėmiau pažvelgti į įvairiausių Google įrankių naudojimą, supažindino su interneto svetainių kūrimo pagrindais.

„Šis projektas mūsų mokymų komandą įkvėpė naujiems tikslams ir labai tikimės, kad 2021 metais galėsime turizmo bendruomenę nudžiuginti ne mažiau ambicingu projektu. Ypač džiaugiamės, kad sukūrėme tobulėti siekiančią bendruomenę, turime tikslą ją puoselėti ir toliau – tad kviečiame prie NTVA prisijungti visas kelionių agentūras ir organizatorius“ – sako Žydrė Gavelienė.

įkelta

Trečiadienis, Lapkričio 23, 2020

PASIDALINTI

Daugiau naujienų

VISOS PUBLIKACIJOS

07.12.2020

Kreipimasis dėl priemonių šalies turizmo sektoriui gelbėti

Pandemija Lietuvos turizmo sektoriui smogė skaudžiausiai. Pavasarį kelis mėnesius sienos buvo visiškai uždarytos ir nebuvo galima nei išvykti iš mūsų šalies, nei į ją atvykti. Vasarą situacija buvo geresnė tik vietinio turizmo sektoriui: iš esmės neturėdami galimybės išvykti iš šalies toliau nei Baltijos burbulas, Lietuvos gyventojai padėjo atsigauti Palangai, Neringai, Druskininkams, Birštonui, ir kitoms šalies vietovėms bei jose esančioms apgyvendinimo įstaigoms. Visgi, didžiuosiuose miestuose esantys aukštesnės klasės viešbučiai ir toliau stovėjo beveik visiškai tušti.

Plačiau

03.12.2020

Turizmo atstovai prašo leisti koronaviruso testus atlikti oro uostuose, Veryga tikina, kad nereiktų taip skatinti keliauti

„Į Sveikatos apsaugos ministeriją ir ekstremalių situacijų valdymo centrą kelionių organizatorių vardu jau kreipėmės kovo pradžioje, kad tokia galimybė Lietuvos gyventojams turi būti suteikta, kad jie galėtų pasidaryti netrukdomai testą ir gautų sertifikatą, kad šiuo metu neturi užkrato arba jau turi imunitetą. Šie dalykai yra mūsų šios realybės keliavimo dokumentas. To tikrai reikia. Ir kuo mes paprastesnį mechanizmą padarysime, tuo greičiau suvaldysime pandemiją“, – tikina NTVA prezidentė Žydrė Gavelienė.

Plačiau

01.12.2020

Kelionių agentūroms ir organizatoriams gręsia licenzijų praradimas

NTVA prezidentė Žydrė Gavelienė verslo dienraščiui "Verslo žinios" įvardija vieną iš aktualių problemų. Vėluojant valstybės subsidijoms, virš pandemijos traiškomų kelionių organizatorių ir kelionių agentūrų galvų susitvenkė nauja grėsmė – daliai gresia netekti licencijų dėl to, kad veiklai tapus nuostolinga nebepakanka nuosavo kapitalo. Ekonomikos ministerija ramina siūlysianti pritaikyti išimtį ir laikinai atidėti šios prievolės taikymą.

Plačiau

27.11.2020

Pamokos lietuviams iš JAV: kitais metais kelionės grįš, bet bus visai kitokios

Jau kitų metų pavasarį turizmas pradės atsigauti – jeigu tik bus pradėta sėkmingai skiepyti žmones. „Kelionių kalėjime“ buvę turistai leisis ieškoti naujų patirčių, naujų vietų. JAV turizmo ekspertas Paulas Cohenas prognozuoja, kad visame pasaulyje įvyks „turizmo perkrovimas“, ir čia Lietuva gali neblogai išlošti.

Plačiau